• ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  • ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE

  • HARMONIA

  • FERIE ZIMOWE 2018

  • ZAJĘCIA TANECZNE

  • WALENTYNKI 2018

  • Zajęcia Taneczne

        Muppety powstały na początku 2012 roku, w pierwszych miesiącach istnienia licząc około dziesięciu członków. Pierwszą drużynową Muppetów była pwd. Aleksandra Gawrysiak. Naszym środowiskiem jest Lubień Kujawski, lecz członkowie drużyny pochodzą z różnych stron. Muppety związane są szczególnie z dwoma rajdami. Jednym z nich jest Rajd Kopernikański ( łącznie Muppety były na nim cztery razy), od którego zaczęliśmy nasze wędrowanie.

     Drugim rajdem jest nieistniejący już Rajd Grunwaldzki, którego uczestnikami byliśmy również czterokrotnie(zarówno w roli uczestników, jak i organizatorów).

            Drużyna dość szybko zaczęła przyjmować nowe osoby, w wakacje 2012 roku oraz na początku następnego, aby na wiosnę 2013 roku składać się z siedemnastu osób.

          W połowie 2013 roku drużynę objęła pwd. Eliza Zaborowska. Rok 2013/2014 upłynął nam pod znakiem VI Rajdu Grunwaldzkiego, którego nie byliśmy jedynie uczestnikami , lecz organizowaliśmy jedną z tras. Nie przygotowaliśmy jej sami, ale z poznaną na poprzedniej edycji rajdu drużynową z okolic Łęki Opatowskiej. Na początku 2014 roku Muppety oficjalnie przyjęły do drużyny zastęp Serpentum pochodzący z tej grupy osób.

        To nie jedyne wydarzenie, w którym braliśmy udział jako organizatorzy. Przygotowaliśmy szereg hufcowych zlotów, ognisk i biwaków.W ciagu kilku lat udało nam się wielokroktnie przejechać wzdłuż i wszerz teren powiatu włocławskiego uczestnicząc w wielu wydarzeniach hufcowych. Poza tym bralismy udział w kilku imprezach poza powiatem jak Manewry Techniczno-Obronne w Biedrusku, Rajd Nocny we Włocławku czy Zlot Wicek w Toruniu( oraz oczywiście wspomniane , wcześniej rajdy). Udało nam się poprzywozić z nich wiele dyplomów i pamiatek.

          W roku 2015/2016 Muppety zgłosiły się do propozycji Czas Odkrywców, a oprócz tego współorganizują Rajd Odkrywców: jeden z większych rajdów w Polsce, a na pewno najbardziej wyjatkowy. W lipcu 2016 drużyna otrzymała miano Drużyny Odkrywców.

           Od maja 2015 roku 41. WDH ''Muppety'' przyjęła imię swojego Bohatera Tony'ego Halika. Z początkiem tego roku drużynową została pwd. Martyna Modrzejewska. W ostatnim czasie zorganizowaliśmy Dzień Gier Planszowych w Lubieniu Kujawskim. Naszym następnym przedsięwzięciem był Rajd Kujawski KURA , pierwszy rajd pieszy na terenie powiatu włocławskiego.

Zdjęcia 41. WDH ''Muppety'' w galerii.