W dniu 09.11.2018 r. odbył się kolejny już i ostatni III etap ,,Artyści dla Niepodległej''organizowanej przez Centrum Kultury,Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim w trakcie którego zaprezentowane zostały utwory wielkich polskich artystów,których niestety niema wśród nas. Koncert był również inauguracją obchodów 100- lecia Odzyskanie Niepodległości.

Wspólna inicjatywa organizatorów zakończyła si np;ę sukcesem.Blisko dwugodzinny koncert,w którym można było usłyszeć piosenki: Czesława Niemena,Ireny Jarockiej,Anny Jantar,Kory a nawet zbigniewa Wodeckiego.Na jednej scenie zaśpiewały:Kaja Sosnowska,Alicja Deicka,Marlena Czyżewska,Weronika Świątek,Justyna Paczkowska,Julka Kostrzewska,Zespół dziecięcy z CK,Zespół Seniorów HARMONIA.Zagrali:aranżacja,piano-Tomasz Majchrzak,gitara basowa-Mariusz Kacprzak,gitara elektryczna-Krzysztof Krzos,saksofon-Robert Paczkowski,scenariusz - Monika Ptaszyńska.

Wszystkim wykonawcą oraz osobą które zaangażowały się w koncert serdecznie dziękujemy oraz zgromadzonej publiczności za liczne przybycie.Zdjęcia dostępne na stronie facebooka Centrum Kultury.