Dzień Seniora to szczególne święto,święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

W dniu 18 października 2018 r. już po raz kolejny seniorzy naszej gminy mieli okazję do wspólnego świętowania Dnia Seniora.Na część oficjalną złożyły się wystąpienia,życzenia, wręczenie kwiatów oraz upominków dla wszystkich seniorów.Część artystyczną przygotowała: młodzież ze Szkoły w Kłóbce, Zespół Tańca Ludowego ,,Ziemia Lubieńska,,Marcin seklecki,Alicja Deicka,Kaja Sosnowska oraz nie zabrakło w tym dniu  Zespołu Seniorów HARMONIA z Centrum Kultury.

W tak zwanym międzyczasie była zabawa taneczna, którą zapewnił Zespół REMIX. W takt melodii granych przez zespół seniorzy ruszyli do tańca i to z taką sprawnością,że trudno było dopatrzeć się oznak upływu czasu u naszych gości.Spotkanie obfitowało w śmiech,śpiew, taniec oraz rozmowy- najlepszą terapię na wszystkie dolegliwości.Seniorzy pokazali, iż mają w sobie jeszcze  wiele sił witalnych i nie wiek jest tutaj najważniejszy, lecz radość bycia razem, radość ze wspólnej zabawy, a także,że się o nich pamięta.

Na zakończenie czekała na seniorów słodka niespodzianka w postaci tortu.

Inicjatorami Dnia Seniora był Urząd Miejski, Centrum Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Lubieniu Kujawskim. Zdjęcia do obejrzenia na stronie facebooka Centrum Kultury.