W piątek 07.09.2018 r. w Bibliotece Publicznej w Lubieniu Kujawskim rozbrzmiały fragmenty ,,Przedwiośnia'' Stefana Żeromskiego.Była to kolejna edycja Narodowego Czytania organizowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od 2012 r.W przedsięwzięciu wzsięli udział dyrekcja, nauczyciele, młodzież ze Szkoły w Kłobce, Kalisk, zaproszeni goście oraz chętni do wysłuchania fragmentu,,Przedwiośnia''.Lekturę ,,Przedwiośnia''zainicjował burmistrz Marek Wiliński, który przeczytał pierwszy fragment ,,szklanych domach'', a następnie młodzież ze Szkoły w Kłóbce.Wszycy uczestnicy mogli otrzymać pamiątkową pieczęć wykonaną na tą okoliczność.Na zakończenie czekał na wszyskich słodki poczęstunek.Zdjęcia znajdują się na stronie facebooka Centrum Kultury.