Z okazji obchodów 100-lecia odzyskanie niepodległości 15 lipca 2018 r. odbył się Rajd Rowerowy ,,Dla Niepodleglej" 1918-2018, którego inicjatorami byli Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim. Pod eskortą Straży Pożarnej z Morzyc oraz zapleczem medycznym 160 uczestników ruszyło na przejazd rowerowy, który upamietnialłw ten sposób tych, ktorzy walczyli za niepodległosc naszego kraju.

Trasa przejazdu liczyła okolo 23 km. Rozpoczela się spod Amfiteatru nad Jeziorem Lubieńskim przez Czaple, Kanibród, Wąwal Dziankowo, Siemiony, Bileńska Kolonia, Stare Gagowy, Czaple, a zakończona na Stępce w amfiteatrze. Na zakończenie rajdu odbyło się rozlosowanie rowerów ufundowanych przez Burmistrza oraz Radę Miejską Lubienia Kujawskiego.

Pierwszy rower otrzymał najstarszy uczestnik rajdu pan Ryszard Skowroński ur. 1928, kolejny rower wygrała Pani Boźena Kijewska, a dla wszystkich czekały pamiątkowe medale oraz ognisko.Zdjęcia w galerii.